Ambasadoři

Tak tohle jsou oni. Naši ambasadoři, výborní lezci a lezkyně, sportovci, ale i fajn lidi, kteří mají potenciál a chuť trénovat. V lezení mohou ještě spoustu dosáhnout a my jsme moc rádi, že můžeme být součástí jejich tréninku. 

Můžeš se inspirovat jejich výkony, seznámit se s jejich úspěchy a přečíst si o nich možná trochu víc, než bys mohl/a vědět. :-)

 

Jakub Jedlička

Jakub je lezec, který se profiluje hlavně jako boulderista a sám o sobě říká, že moc síly a talentu mu dáno nebylo, takže musí makat. A to hodně. Jenže všichni víme, že bez dřiny to nikdy nepůjde a trochu toho talentu tam bejt určitě musí. Jeho nejoblíbenější "disciplína" je kampus a jelikož už to není úplně mladej puberťák, má v tréninku systém a klidnou hlavu. Ještě v roce 2014 měl Martina Stráníka jako vzor v roce 2015 už s ním (a i Štěpánem, Romanem Kučerou a hlavně Adamem) byl na ME. No a dnes s ním občas i trénuje. Taky napsal bakalářku na téma "Průvodce po boulderových oblastech v Liberci a jeho okolí" a několikrát v boulderingu reprezentoval ČR. No a hlavně bydlí doslova za humnama v Jičíně, Prachov má za rohem a jak sám říká, při lezení na laně musí bojovat hlavně s respektem z výšek, takže mu nikdy úplně nepropadl. Co nám na sebe prozradí si můžete přečíst v tomto článku. (Připravujeme)

Áďa Bajerová

Je mladá závodnice z Velkého Meziříčí a reprezentantka ČR na ME v Moskvě. K lezení se prý dostala, když zkusila šplhání a od té doby už stihla vylézt i Pistolníka za 7B. Také je to studentka gymnázia a jejím idolem byl kdysi Adam Ondra, mimo jiné kvůli tomu, že dokázal vystudovat dvě vysoké školy a zároveň se udržet v absolutní špičce lezení. Taky se chce věnovat fyzioterapii. Kromě toho působí jako milá a skromná holka, ale co nám na sebe napráší a jaké má do budoucna plány se dozvíš v krátkém rozhovoru s Áďou zde. (Připravujeme)

Fotografie (1. Tomáš Lisý, 2. Nikita Tsarev, 3. Petr Chodura)

Anetka Loužecká

Je to jméno, které jste slyšet už prostě museli. Jestli ne, jděte se dovzdělat na strýčka Google. Drobná holka, která si tě ve shybech namaže na chleba, protože jich dá tak 3x víc jak ty (45). Cepíny má vostřejší než nůž Gordona Ramseyho a letos byla v Rusku na MS v drytoolingu na 3. příčce v juniorkách. No a taky nesnáší zimu, stejně jako Lucka Hrozová. Proč ledoborkyně v Česku nemají rády zimu a jak se trénuje na drytool na půdě se dozvíš v kratším rozhovoru s Anetkou na tomto odkaze. (Připravujeme)

 

Eliška Bulenová

Eliška je lezkyně, která leze už od útlého věku. Začala v pěti letech a lezení ji stále drží. Dlouhodobě reprezentuje Česko v boulderingu i v lezení na obtížnost a nevypadá to, že by to mělo být jinak. Taky je to závodnice, která se také účastnila ME v Moskvě a rozhodně se nedá říct, že by se tam ztratila, protože obsadila v boulderingu parádní 7. příčku a vylosovala peška, protože to bylo přesně pod čarou do finále. Co nám na sebe Eliška práskne se můžeš dočíst na této stránce. (Připravujeme)

 

Terka Širůčková

Terka kdysi napsala, že bez lezení si život už ani nedokáže představit. Má ráda pocit dobře odmakaného tréninku a ještě radši má skály bez soutěžního stresu. Má na laně vylezené 8a+. Na Evropě v Moskvě skončila na 21. příčce v lezení na obtížnost. Nejvíc si váží toho, že na finále Evropského poháru v Usteru ukořistila 6. místo a v dohledné době chce prásknout nějaké to 8b nebo možná i 8c, o čemž si my smrtelníci můžeme nechat leda tak zdát. Víc informací o Terce můžeš najít v tomto rozhovoru. (Připravujeme)

Fotografie (1. Tomáš Lisý, 2. Nikita Tsarev, 3. Petr Chodura)

Zpět do obchodu